Sesja noworodkowa Warszawa

Sesja

ciążowa

Sesja noworodkowa

Sesja niemowlęca

Sesja urodzinowa

Sesja

dziecięca

Mini

sesje

Sesja noworodkowa – kiedy najlepiej wykonać?

Najlepszym czasem na uwiecznienie pierwszych chwil dziecka na świecie jest pierwsze 14 dni jego życia. To wyjątkowy rodzaj sesji. Malutki model wymaga szczególnych warunków, dlatego zawsze wcześniej przygotowuję studio do zdjęć. Niezbędny jest spokój, wygłuszenie wszystkich nieproszonych dźwięków, odpowiednia temperatura oraz delikatne szumy usypiające dzieci (i niektórych tatusiów ;)).

Noworodek na początku przesypia większość czasu, co pozwala stworzyć wyjątkowe aranżacje, w których każdy detal jest dopasowany. Maleństwa można ułożyć w przepięknych pozach z zastosowaniem rozmaitych dodatków. W efekcie otrzymujecie wyjątkową pamiątkę z pierwszych dni życia dziecka..

Dlaczego właśnie wtedy?

Dlaczego nie moglibyśmy wykonać zdjęć tydzień lub dwa później, kiedy maluch będzie trochę większy?

1

Noworodki przesypiają większą część dnia. Zazwyczaj śpią na tyle mocno, że rozmowy rodziców, zmiana pieluszki itp. nie są w stanie ich obudzić. To ważne, ponieważ mamy możliwość łatwiejszej pracy z dzieckiem, w tym ułożenia go oraz – co najważniejsze – cała sesja nie zakłóca jego spokojnego rytmu dnia.

2

Niejednokrotnie zapewne zastanawialiście się, jak ułożyć tak kruchą, malutką istotkę w różnych wymyślnych pozach. Jest to możliwe dzięki wyjątkowej elastyczności noworodka, którą zachowuje przez pierwsze kilkanaście dni po przyjściu na świat. W brzuchu mamy przez kilka miesięcy dzieci przyjmują naprawdę niesamowite pozycje – możemy to wykorzystać, uwieczniając umiejętności akrobatyczne maluszków w czasie sesji.

3

Zwykle po upływie pierwszych 2–3 tygodni u noworodków zaczynają pojawiać się dolegliwości brzuszkowe. Wykonując sesję wcześniej, jesteśmy w stanie uniknąć przykrych sytuacji, w których np. maleństwo męczone bólami nie byłoby w stanie usnąć. Pamiętajcie, że zależy mi przede wszystkim na komforcie Waszego dziecka, ale także na Waszym. Sesja zdjęciowa powinna być dla Was przyjemnością, miłym spotkaniem, podczas którego stworzymy dla Was pamiątkę na całe życie.

Ile trwa sesja noworodkowa?

Czas sesji jest uzależniony od wielu czynników – przede wszystkim nastroju maleństwa. Podczas spotkania maluszek jest dokarmiany oraz przewijany tak często jak tego potrzebuje. Wszelkie czynności robimy według rytmu potrzeb dziecka. Standardowy czas sesji wynosi od 2 do maksymalnie 4h. Pamiętajcie, że maleństwo doskonale czuje Wasze emocje. Warto na ten dzień nie planować dodatkowych spotkań.

Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Jak przygotować się do sesji noworodkowej?
Najlepiej, gdy maluszek przychodzi na sesję przed karmieniem. W studiu przygotowujemy go do sesji i przebieramy, a następnie przekazujemy do karmienia. Maluch spokojnie zasypia wtulony w mamę i chwilę później jest gotowy do zdjęć. Jeśli jednak Wasze dziecko będzie chciało jeść wcześniej, w żadnym wypadku nie zwlekajcie – na usypianie maluszka mam różne sposoby 😉

Na sesję zabierzcie miękki kocyk, pieluszkę tetrową oraz smoczek. Nawet jeśli Wasze maleństwo jeszcze nie korzystało ze smoczka, na sesji może okazać się bardzo przydatny.

Wszystkie stroje do sesji, akcesoria, piękne dodatki zapewniam i przygotowuję wszystkie stylizacje przed Waszym przyjściem.

Zawsze staram się, aby czekały na Was pieluszki w różnych rozmiarach, chusteczki nawilżane, podkłady, płyny dezynfekujące, oraz ampułki z solą fizjologiczną. Dla mam w łazience czeka koszyczek z akcesoriami higienicznymi, które w tych pierwszych dniach są bardzo przydatne 🙂

Portfolio

Zdjęcia noworodków to jedne z najpiękniejszych i najbardziej emocjonalnych zdjęć na których uwiecznimy pierwsze chwile życia Twojego dziecka.

Jako fotograf specjalizujący się w sesjach noworodkowych, wiem, jak ważne jest stworzenie wyjątkowej atmosfery podczas sesji, która pozwoli dziecku czuć się swobodnie i bezpiecznie. Dlatego staram się zapewnić każdemu dziecku i rodzicom spokojną, przyjazną i ciepłą atmosferę podczas całej sesji.

W moim portfolio znajdziesz piękne zdjęcia noworodków, które uchwyciły ich delikatne rysy twarzy, maleńkie dłonie i stópki oraz pierwsze uśmiechy. Współpraca ze mną to gwarancja profesjonalnego podejścia, kreatywnych pomysłów i niezapomnianych wrażeń.

Oferta

Ważne informacje

Sesja noworodkowa jest wyjątkowym przeżyciem. Najważniejszą osobą na sesji jest właśnie Wasz maluszek. Jego komfort i dobre samopoczucie jest najważniejsze na sesji. Dlatego warto wiedzieć o kilku istotnych kwestiach:

1. Termin sesji najlepiej zarezerwować będąc jeszcze w ciąży. Wybieramy dzień najbliższy przewidywanemu terminowi porodu. Jak maluszek pojawi się już na świecie proszę wtedy o kontakt możliwie jak najszybciej (w przeciągu do 3-4 dni od porodu) i wtedy weryfikujemy czy wstępnie zarezerwowany termin będzie odpowiedni. Ważne, aby sesja odbyła się w przeciągu pierwszych 14 dni życia dziecka, maksymalnie do 21 doby. Wyjątkiem są wcześniaki i dzieci z niską wagą urodzeniową.

2. Na sesję ubierzcie się wygodnie i lekko. W studiu będzie naprawdę ciepło. Bluzki na zmianę możecie spakować i zmienić już na miejscu. W studiu aktualnie jest łóżko, na którym możecie odpocząć podczas gdy ja będę opiekowała się Waszym maluchem 😉

3. Wszystkie stroje i akcesoria do sesji zapewniam. Mam ich niezliczone ilości 🙂 Waszym zadaniem jest jedynie określenie preferencji kolorystycznych przed sesją o resztę nie musicie się martwić.

4. Na sesji będzie czas zarówno na nakarmienie maluszka jak i przewinięcie go. Postarajcie się jednak, aby nakarmić dziecko tuż przed wyjściem z domu (o ile maluch będzie miał ochotę oczywiście).

5. Nie planujcie wizyt u lekarza i innych emocjonujących spotkań dzień przed lub w dniu sesji. Zadbajcie o swój komfort i spokój, maluszek będzie czuł się pewnie i sesja przebiegnie gładko 🙂

6. Zapoznajcie się przed sesją z regulaminem.